Odkrywamy Talenty Na Pomorzu

Pomorski konkurs talentów – kim byli uczestnicy?

Lokalne społeczności coraz częściej organizują konkursy oraz wydarzenia wspierające rozwój młodzieży oraz posiadane przez nich talenty. To bardzo pozytywne i dobre zjawisko, które pomaga rozwijać zainteresowania, zdobywać doświadczenie, jak i prezentować się szerszej publiczności. To nie prawda, że trzeba mieszkać w dużej aglomeracji, aby zrobić karierę. Wystarczy wziąć udział w konkursie, takim jak na przykład Odkrywamy Talenty na Pomorzu, aby mieć szansę na rozpoczęcie kariery sportowej, muzycznej czy każdej innej, w której liczy się przede wszystkim talent.

Uczestnicy konkursu Odkrywamy Talenty na Pomorzu

Uczestnikami konkursu mogli być:

  • uczniowie szkół podstawowych,
  • uczniowie szkół gimnazjalnych,
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych,
  • studenci studiów dziennych i zaocznych.

Jednym słowem – w konkursie mogli brać udział wszyscy młodzi ludzie dysponujący określonymi talentami. Organizatorzy dawali uczestnikom szansę zaprezentowania się szerszej publiczności, oswojenia z występami, jak i pozwalali na zdobycie cennego doświadczenia scenicznego.

Jaki trzeba mieć talent, aby wziąć udział w konkursie?

Talenty są różne, ale organizatorzy wytypowali kilka najważniejszych grup, które zwykle interesują młodzież. Największą popularnością cieszyła się oczywiście kategoria wokalno-muzyczna, w której można było zaprezentować umiejętności związane ze śpiewaniem, jak i graniem na konkretnym instrumencie. I to najczęściej z tej kategorii wyłaniano zwycięzców konkursu głównego. Niemniejszą popularnością cieszyły się także występy aktorskie i prezentacje własnej twórczości, jeżeli chodzi o poezję oraz prozę.

Kategorie sportowe także były oblegane, ponieważ dotyczyły tańca, gimnastyki artystycznej, akrobatyki, fitnessu, żonglerki oraz kulturystyki.

Na scenie można było zaprezentować także umiejętności manualne. Najbardziej popularne były prezentacje obrazów, rzeźb oraz fotografii.

Uczestnicy konkursu mieli także okazję zaprezentować wynalazki oraz projekty własnego autorstwa, dotyczące różnego rodzaju zagadnień technicznych.

Występy uczestników można znaleźć w popularnym serwisie YouTube. Poniżej prezentujemy dwa przykłady:

– występ z VII edycji konkursu,

– występ z V edycji konkursu,