Odkrywamy Talenty Na Pomorzu

VIII edycji konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu” – korzyści dla uczestników

Przez VIII edycji konkursu Odkrywamy talenty na Pomorzu przewinęło się setki młodych, zdolnych i szalenie utalentowanych uczestników, którzy chcieli spróbować swoich sił oraz zaprezentować posiadane umiejętności przed dużą popularnością. Mieli wielką szansę wystąpić przed jury składającym się z gwiazd znanych z pierwszych stron gazet, jak i przed specjalistami z określonych dyscyplin, związanych z kategoriami konkursowymi. Dla wielu oznaczało to początek kariery, a dla innych było szansą na przeżycie wspaniałej przygody. Jedno jest pewne – Talenty Pomorza były wyjątkowym wydarzeniem, w którym chętnie brali udział zarówno najmłodsi, jak i młodzież.

Co uczestnicy zyskiwali na wzięciu udział w konkursie?

 • Zaprezentowanie talentu szerokiej publiczności – niewątpliwą zaletą brania udziały w konkursach takich, jak Odkrywamy Talenty na Pomorzu jest możliwość zaprezentowania posiadanego talentu przed szeroką publicznością.
 • Zdobycie doświadczenia – udział w konkursach daje szansę na obycie się ze sceną, oswojenie z tremą, jak i zobaczenie, jak wygląda organizacja takiego wydarzenia od kulis. W długiej perspektywie jest to naprawdę przydatne, ponieważ pozwala na bardziej świadome podchodzenie do konkursów oraz do tego, czego można się po nich spodziewać.
 • Szansa na rozwój kariery – najlepsi z najlepszych, którzy brali udział w Gali Finałowej, po zakończeniu konkursu mieli szansę na nawiązanie współpracy z wieloma lokalnymi, a nawet ponadregionalnymi organizacjami. Występowali na różnych eventach, brali udział w ogólnopolskich przeglądach. Talenty Pomorza nie marnowały się, a były dalej pielęgnowane. O konkursie mówiło się w mediach lokalnych, a artykuły publikowane były w internecie. Pozwalało to na zdobycie naprawdę dużego rozgłosu. Do dziś w serwisie YouTube można znaleźć filmiki prezentujące poszczególne, często najlepsze występy laureatów.
 • Przygoda życia – dla osób, które po prostu chciały się pokazać, udział w konkursie był przygodą życia. Dzięki znakomitej organizacji, jak i trzymaniu wysokiego poziomu, praktycznie dla każdego uczestnika udział w tym wydarzeniu był wspaniałym doświadczeniem, które można wspominać z wielką przyjemnością jeszcze przez długi czas.
 • Nowe kontakty – w związku z tym, że na konkurs zapraszano gwiazdy, jak i specjalistów od konkretnych dyscyplin prezentowanych w ramach plebiscytu, uczestnicy mieli szasnę nawiązać kontakty, często nawet biznesowe. Młode talenty na tego typu wydarzeniach są wyłapywane przez firmy i różne instytucje, dlatego nie ma co się dziwić, że różne organizacje chętnie udzielały patronat konkursowi.

Nagrody dla wybitnie uzdolnionych uczestników konkursu

Każdy konkurs musi zakończyć się przyznaniem nagród, jak i wyłonieniem zwycięzców. Utworzono następujące kategorii:

 • kategoria student,
 • kategoria ponadgimnazjalna,
 • kategoria gimnazjum,
 • kategoria szkół podstawowych.

Z każdej z tych kategorii wyłaniano jednego zwycięzcę. Wygrać można było na przestrzeni lat m.in.:

 • indeksy do szkół wyższych,
 • kursy prawa jazdy,
 • aparaty fotograficzne,
 • wycieczki do Brukseli.

Jak widać, przekrój nagród jest naprawdę duży, a ich wartość wysoka. Uczestnictwo w konkursie Odkrywamy Talenty na Pomorzu było również pod tym względem opłacalne.

Dodatkowe gratyfikacje po zakończeniu konkursu

Kariera wielu uczestników konkursu Odkrywamy Talenty na Pomorzu nie zakończyła się na występie na przepięknej scenie Filharmonii Bałtyckiej. Była kontynuowana na kolejnych koncertach, przeglądach muzycznych czy wydarzeniach sportowych i tanecznych. Uczestników konkursu chętnie zapraszano na lokalne imprezy, na występy w regionalnych telewizjach. Jeżeli laureat tylko chciał i miał chęć dalej rozwijać karierę, jak najbardziej miał taką możliwość. Tym bardziej, że konkurs został objęty patronatem medialnym Telewizji Gdańskiej, Radia Plus, Echo Pomorza oraz Echoportal.pl.

O prestiżu imprezy, jak i szansie uczestników na dalszy rozwój świadczy również objęcie konkursu honorowym patronatem takich organizacji, jak m.in.:

 • Polski Komitet Olimpijski,
 • Pomorskie Kuratorium Oświaty,
 • Wojewoda Pomorski,
 • Marszałek Województwa Pomorskiego.