Odkrywamy Talenty Na Pomorzu

Gwiazdy wspierają projekt „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”

Co dodaje prestiżu każdemu konkursowi oprócz atrakcyjnych nagród? Oczywiście wspieranie go przez gwiazdy znane z pierwszych stron gazet, gwiazdy sportu czy też inne znane osoby. Nie inaczej było w przypadku konkursu Odkrywamy Talenty na Pomorzu, w którego jury zasiadło wielu artystów, sportowców, jak i rozpoznawalnych osobistości.

VIII edycji konkursu, równie wiele gwiazd

Organizowany od 2011 do 2018 roku konkurs Odkrywamy Talenty na Pomorzu przyciągnął nie tylko setki uczestników, ale także wiele gwiazd, które chętnie zasiadały w jury i oceniały poczynania młodych, zdolnych. Część z nich wspierała również konkurs w przekazach medialnych, jak i udzielała patronat honorowy wydarzeniu. Wśród najbardziej znanych można wymienić m.in.:

  • Jarosław Jakimowicz – aktor i przedsiębiorca. Największą popularność zdobył rolą Cichego w kultowej produkcji „Młode wilki”. Zwyciężył V edycję reality show Big Brother VIP. Zasiadał w jury konkursu.
  • Leszek Blanik – gimnastyk sportowy, zdobywca dwóch medali olimpijskich w konkurencji skok. Brąz wywalczył podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, a w 2008 zdobył złoty model na olimpiadzie w Pekinie. Konkurs objął patronatem jako przedstawiciel rządu RP. Został posłem na Sejm VII kadencji.
  • Iwona Guzowska – bokserka i kickboxerka, mistrzyni świata, Polski i Europy. Od 1999 roku występowała na zawodowym ringu. Ma na swoim koncie karierę polityczną i podobnie, jak Leszek Blanik, obejmowała konkurs patronatem jako przedstawiciel rządu RP.
  • Krzysztof Skiba – muzyk, satyryk, autor tekstów, członek zespołu Big Cyc. Ma na swoim koncie także udział w kilku produkcjach filmowych. Zagrał również w serialu „Świat według Kiepskich”. Zasiadał w jury konkursu.

Lokalni specjaliści także wspierali konkurs

Gwiazdy przyciągają uczestników i zapewniają rozgłos wydarzeniu, ale ważne jest także wsparcie merytoryczne, jakie gwarantują specjaliści z określonych dziedzin. Nie może ich zabraknąć w żadnym konkursowym jury. Na obecność takich osobistości mogli liczyć również organizatorzy konkursu Odkrywamy Talenty na Pomorzu.

Dr. Adriana Frączek – dziekan GWSH (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa). Pasjonuje się od wielu lat tańcem. Na swoim koncie ma liczne występy na różnych scenach.

Dr. Joanna Leska-Ślęzak – specjalistka z Uniwersytetu Gdańskiego, z Wydziału Nauk Społecznych.

Leszek Gołąb – dyrygent, prowadził wiele orkiestr. Prowadził Wielki Chór „Echo” z Tczewa.

Maciej Kosycarz – słynny fotograf i fotoreporter silnie związany z Gdańskiem i Pomorzem. Pracował w kilku lokalnych gazetach. W 1996 roku założył agencję fotograficzną Kosycarz Foto Press KFP.

Oczywiście to nie wszystkie nazwiska, jakie można i warto wymienić. Osób wspierających konkurs na przestrzeni lat było wiele, dlatego konkurs cieszył się tak dużą popularnością.