Site Creator

JURY

VII edycji konkursu Odkrywamy Talenty na Pomorzu IGLOTEX 2016

Polski aktor; rola w pierwszym filmie ("Młode Wilki", jako Cichy) przyniosła mu znaczną popularność. Podczas I Festiwalu Gwiazd w 1996, w Międzyzdrojach odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd. Wystąpił w teledyskach: zespołu Abracadabra "Ostatnie tango w Paryżu", Magdy Femme "Kłamstwo" oraz Jarosława Wasika "Nas troje". W 1997 prowadził program telewizyjny "Brawo Bis" w TVP Polonia, a w 1998 program telewizyjny "Kurier sensacji". Zwyciężył w piątej edycji reality-show Big Brother, pt. "Big Brother VIP"

Studiował na PG i GUMed, jednak wszyscy znamy go z udziału w takich programach kulinarnych jak MCh czy HK. Jest jednak człowiekiem renesansu- nie tylko świetnie gotuje, ale także zajmuje się aktorstwem i możemy go widywać na srebrnym ekranie w serialach oraz spotkać na deskach teatralnych. Jego wrażliwość artystyczna pozwala mu także projektować piękne ogrody.

Artysta rozrywkowy, telewizyjny showman, felietonista, autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, happener, wokalista rockowy. W 1989 ukończył studia kulturoznawcze na Wydziale Teorii Literatury Teatru i Filmu Uniwersytetu Łódzkiego, specjalność teatrologia. Znany jest przede wszystkim jako współzałożyciel, autor tekstów, frontman i wokalista powstałego w 1988 zespołu rockowego Big Cyc, z którym nagrał 16 płyt, sprzedanych w łącznym nakładzie ponad 2 mln egz. Nagrał też dwie płyty solowe. Ma na koncie wiele Złotych Płyt i przebojów (m.in. Berlin Zachodni, Makumba, Świat według Kiepskich).

Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej

Adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego, specjalista z zakresu kontaktów polsko - holenderskich , przemian cywilizacyjnych i ruchów migracyjnych. Członek PTNP, PTPS i Towarzystwa Przyjaźni Polsko - Niderlandzkiej. Jurorka wielu konkursów.

Fotograf